top of page

W jakich przypadkach przeprowadza się leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem stomatolog endodonta realizuje przeważnie w najcięższych sytuacjach. Przeważnie leczenie kanałowe konieczne jest w sytuacji, jeśli miazga zęba jest głęboko zainfekowana przez bakterie i próchnicę, dlatego ząb psuje się dogłębnie. Często powodem wykonywanego w klinice stomatologicznej leczenia kanałowego są też martwica i zgorzele miazgi i zmiany w pobliżu wierzchołka, obumarcie lub głębokie starcie zębów. Zdarza się, że leczenie kanałowe pod mikroskopem należy przeprowadzić, kiedy na przykład w wyniku urazu dochodzi do odkrycia miazgi zębowej.

Istnieją też tego typu przypadki leczenia kanałowego, co nie mają źródła wśród chorób czy urazów. Dla przykładu to może być nieprawidłowo przeprowadzony wcześniej zabieg, przez co w kanale zębowym zostało ukruszone narzędzie dentystyczne. Dentysta endodonta postara się pomóc również w sytuacji zablokowanego kanału. Zablokowanie zazwyczaj pojawia się na skutek zwężenia lub zrośnięcia się kanałów, skomplikowanego przebiegu albo ze względu na jego błędne wypełnienie. Bywa tak, że leczenie kanałowe potrzebne jest również po zdjęciu wkładu korzeniowo-koronowego.

Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, bez względu jaki to problem, z którym pacjent przychodzi do dentysty . We współczesnej stomatologii niemal każdy zabieg podejmowany jest ze skutecznym znieczuleniem, dlatego zabiegi są bezbolesne. O wiele lepiej zgłosić się do stomatologa, żeby coś poradził oraz wykonał leczenie, niż pozwolić na dalszy rozwój problemu.

2 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page