top of page

Kanałowe leczenie zębów


leczenie kanałowe pod mikroskopem w klinice stomatologicznej

Leczenie kanałowe jako jedno z najtrudniejszych zabiegów w gabinecie dentystycznym, wymaga doskonałego sprzętu oraz wykształconego chirurga szczękowego. O tym, że zwykłe leczenie zachowawcze nie pomoże, może świadczyć nieznośny ból zęba, zmieniona barwa, silna wrażliwość lub obrzęk czy stan zapalny. W przypadku pojawienia się pierwszych symptomów, trzeba szybko zapisać się do stomatologa, by mógł ocenić, jaki sposób leczenia okaże się najlepszy. Powszechnie zdarza się tak, że leczenie kanałowe to ostateczna możliwość uratowania bardzo zepsutego zęba.


Lekarz endodonta, jaki podejmuje leczenie kanałowe, używa mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest jak najbardziej precyzyjny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog endodonta może drobiazgowo przejrzeć zniszczoną przez bakterie miazgę zęba i określić, jaką część zęba powinno się oczyścić.


W przypadku, gdy infekcja jest poważna, najlepiej zastanowić się nad zastosowaniem leczenia kanałowego. W przeciwnym razie ostatnim sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Dziurę po usuniętym zębie trzeba niezwłocznie wypełnić, by nie narażać się na powstawanie kolejnych problemów jamy ustnej. To niestety pociąga za sobą nowe wydatki – przez potrzebę zastosowania protezy lub zaaplikowania implantu.

Leczenia kanałowego nie trzeba się obawiać, dlatego że odbywa się pod skutecznym miejscowym znieczuleniem.

 
 
 

Comments


bottom of page