Czym jest fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?
- Stomatolog Estetyczny
- 10 sty 2020
- 1 minut(y) czytania

Dentystyczne zabiegi chirurgii stomatologicznej z reguły wymagają procesu gojenia tkanek. Obecnie, technologia pozwala dentystom na zastosowanie aparatur, które w ogromnym stopniu skracają czas przeznaczony na odnowienie tkanek. Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest użycie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest powłoką wytwarzaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a zamieszczone w środku niej białe ciałka krwi mają budujący wpływ na naprawę komórek. Zastosowanie fibryny wspiera gojenie oraz leczenie infekcji oraz stanów zapalnych, a także tworzenie nowych naczyń krwionośnych i tkanek.
Taki system ma według stomatologów szerokie przeznaczenie. Wśród wielu różnych świetnie sprawdza się w czasie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej i działaniach regeneracyjnych. Ta technika sprawdza się także w trakcie leczenia powikłań po usunięciu zęba, recesji dziąsła lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Przy pomocy fibryny bogato-płytkowej te ciężkie zabiegi dentystyczne są jeszcze bardziej bezpieczne i proste do zaleczenia.
Zwykle z pojedynczej dawki pozyskanej krwi można uzyskać od 3 do aż ośmiu fibryn. Wszystko za sprawą techniki specjalnego odwirowania i opracowania pobranej krwi. A z uwagi na to, że próbki pochodzą bezpośrednio od pacjenta, fibryny są absolutnie zgodne i naturalne.
Kommentare